Yolculuğumuz

Bu yolculuk 1985 yılında şimdiki fidanlık merkezinin bulunduğu Sakarya Hendek’teki arazinin aile büyükleri tarafından kullanılması ile başladı.

Fidan üretimine 1986 yılında başladık ve Şamil Fidancılık adıyla hizmet vermekteyiz. Türkiye iklim şartlarına uygun süs bitkileri, iğne yapraklı ağaç türleri; tohumla üretim ağırlıklı, 45000 metrekare kapalı 10000 metrekare açık alanda üretim yapılmaktadır.

Ayrıca aşı ile; mavi ladin ağırlıklı olmak üzere üretimlerimiz vardır.

Yıllık tohumdan üretimimiz mavi ladin ve batı ladini vs. olmak üzere 700.000 civarındadır.

Sevgi ile Üretim

O zamanki sınırlı imkanlarla kurulan seralardan, bugünkü tesislere ulaşılmasındaki ana unsur; üretim ve çalışma azimleri ve başarma azimlerinin olağanüstü olmasından başka bir şey değildi. Ayrıca bu başarının altında dürüstlük ve insan sevgisi vardı.

Dürüstlük

Bizler çok iyi biliyoruz ki; dürüst çalışmak, prensiplerine bağlı kalmak, personelinin gücüne inanmak sağlıklı ve güçlü bir yapının ana unsurlarıdır. Bu ilkelerden asla vazgeçmeyeceğiz.

Günümüz şartlarına uyum sağlayabilmek ve devamlılığımızı korumak için girişimci ruhumuzu kaybetmeksizin yeniliklere ve değişimlere ayak uydurmamız gerektiğini biliyoruz.
Yeşilde hayatı, Çiçekte sevgiyi yaşamak isteyen herkesle tesislerimizde buluşmak dileğiyle…

Kargalı Hanbaba Mah. Sakarya Cad. No:247 Hendek Sakarya

– Hafta içi 8:00 – 18:00 arasında –

5 yorum

  1. düğünümüz iin hediye edeceğimiz fidanlar elimize ulaştı . çok beğendik. göründüğünden çok daha büyükler ve çok tatlılar. çok güzel bir hediye olacağı kesin 🙂

    sizlere çok teşekkür ediyoruz

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment