fbpx

İçerik etiketlendi: ‘süs bitkisi’

SÜS BİTKİLERİNİN PAZARLANMASI

Ekleyen: admin Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uygulama

Ürünlerin üretilip pazara hazırlandığı aşamada başlar, tüketicinin evinde son bulur. Bu arada ürünler birçok işlemden geçer değişik yollardan ihtiyaç duyan müşteriye erişir. Süs bitkileri üreticileri önce toprağına ne ekip dikeceğini düşünür, buna sermaye ekleyerek ve emek sarf ederek süs bitkisi üretimine girişir ve tüketicilerin isteklerine uygun çiçek tür ve çeşitlerini yetiştirir. İyi bir pazarlama ile ürünler tüketiciye erişir. 

SÜS BİTKİLERİNDE GÖRÜLEN BAŞLICA HASTALIK VE ZARARLILAR

Ekleyen: admin Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized

Yeşil aksam kuru tutulmalıdır. Sporlar en az 5 saat suda kalırsa enfeksiyon meydana gelebilir. Bitkiyi karartma materyali ile karartmadan önce sulamak doğru olmaz. Kimyasal Mücadele:

Etkili madde Adı ve Oranı

Formülasyonu

Dozu (preparat)    100 lt suya

Oxycarboxin  75

WP

75 g

Mancozeb

WP

200 g

Triforine 90

EM

100 cc

Güllerde Pas Hastalığı (Phragmidium spp)  

DOĞAL ÇİÇEK SOĞANLARI

Ekleyen: admin Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uygulama

· Doğal soğanlı, yumrulu ve rizomlu bitkiler yeni çeşitlerin elde edilmesi, hastalıklara dayanıklılığı artırma gibi konularda ıslah materyali olarak kullanılmaktadır. ·  Bu bitkiler genellikle geç sonbahardan ilkbahara kadar kış aylarında ayları boyunca çiçeklenirler. Bu durum, kışın sınırlı olan çiçek çeşitliliğinin artmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda baharın yaklaşmakta olduğunun müjdesini de vermektedir. ·  Geofitlerin bazılarının tıbbi bitki olma özellikleri bulunmaktadır.

DIŞ MEKAN SÜS BİTKİLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Ekleyen: admin Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uygulama

5.2. Dış Mekan Süs Bitkilerinin Gruplandırılması Çevre düzenlemesinde kullanılan dış mekan süs bitkileri çeşitli özelliklere göre gruplandırılmışlardır. 1. Ağaç ve ağaççıklar  a) İbreli ağaç ve ağaçcıklar b) Yapraklı ağaç ve ağaçcıklar 2. Çalı formlular 3. Sarılıcı ve tırmanıcılar 4. Çim ve yer örtücü bitkiler 5. Çiçekler ve otsu bitkiler 5.2.1 Ağaç ve Ağaçcıklar Ağaç ve ağaççıklar ikiye ayrılır: 1. İbreliler (iğne yapraklılar) 2. Yapraklılar