fbpx

Batı Ladini

Ekleyen: admin Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Ürünler

bati-ladini

Özellikleri

Picea Abies

bati_ladini_ikiartibir_saksi2 İğne yapraklı, çok yıllık, soğuğa ve rüzgara dayanıklı bir bitkidir.  Aşı ile üretim daha çok mavi ve değerli bitkilerin üretiminde kullanılır.

Kozalaklar yumurta şeklinde uzunca silindir veya yuvarlak formda olup aşağı ve yanlara doğru yönelmişlerdir. olgunlaşmadan önce yeşil- koyu kırmızı daha sonra kahverengidirler. Kozalaklar olgunlaştıklarında bile açılmaz, olduğu gibi yere düşerler.

Bir evciklidir.Dişi çiçek bir önceki yıla ait sürgünün ucunda, dip kısımlarda kiremit dizilişinde birkrç pul ile çevrelenmiş halde bulunur. Erkek çiçek ise bir evvelki yıla ait sürgünlerde bulunan iğne yaprakların koltuğunda yer alır.

Budama gerektirmez. Ama tek bir sürgünün ana gövde olması için bunun yanında çatal yapıp uzayan ikincil sürgünlerin kesilip çıkarılması lazım.

Üretim Çeşitlerimiz

Lake states cinsi ithal sertifikalı tohumlardan üretilmiş, aşı ile üretime en uygun, doku uyuşmazlığı yapmayan batı ladinlerimiz çeşitli yaşlarda mevcuttur.

1 + 0 Batı Ladini

30 KURUŞ / Adet (Çıplak Kök)

 

2 + 0 Batı Ladini

50 Kuruş / Adet (Çıplak Kök)

 

 3 + 0 Batı Ladini

70 Kuruş / Adet (Çıplak Kök)

 

2 + 1 Batı Ladini

1  TL / Adet (Saksılı veya Poşetli)

 

2 + 2 Batı Ladini

1.5  TL / Adet (Saksılı veya Poşetli)

30/50 cm Batı Ladini

(5.5 lt Saksılı)

 

 

 

70/90 cm Batı Ladini

(25 lt saksılı)

 

 

120/150 cm Batı Ladini

(20 Lt saksılı)

 

 

110/150 cm Batı Ladini

(20 Lt saksılı)

 

 

2 + 1 Batı Ladini

1.5 TL / Adet (Viyol)

1+0; Tohumdan itibaren bir yılını toprakta geçiren çıplak haldeki fidanı tasvir etmek için kullanılan teknik bir tabirdir.

2+0; Tohumdan itibaren iki yılını toprakta geçiren çıplak haldeki fidanı tasvir etmek için kullanılan teknik bir tabirdir.

 

1+1 ; Tohum olarak ekildikten sonra 1 yılını toprakta ve sonrasında ise 1 yılını saksıda geçirmiş sonuç olarak saksılı bitkiyi tasvir eden bir terimdir.

2+1 ; Tohum olarak ekildikten sonra 2 yılını toprakta ve sonrasında ise 1 yılını saksıda geçirmiş sonuç olarak saksılı bitkiyi tasvir eden bir terimdir.