fbpx

Himalaya Sediri

Ekleyen: admin Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Ürünler

cadrus-deodora

Özellikleri

Cedrus deodora

3.5-4 metre çap 30- 40 metre boy yapabilen himalaya sedirinin doğal yetişme alanı Batı Himalaya’lardır. Sedir türleri arasında en hızlı gelişim gösteren tür himalaya sediridir.

Piramidal bir gövdeye sahiptir. Dallar yatay olarak çıkar, yeni sürgünler ve tepe kısmı sarkık bir yapıya sahiptir. 3-5 cm uzunluğundaki yaprakları aşağıya doğru sarkarak kendini diğer sedir türlerinden farklı kılar. Yaprakları açık mavi veya gri – yeşil renklidir. (Kaynak:ibreliler.com)

1 + 0 Himalaya Sediri

Çıplak Kök

2 + 0 Himalaya Sediri

Çıplak Kök

1+0; Tohumdan itibaren bir yılını toprakta geçiren çıplak haldeki fidanı tasvir etmek için kullanılan teknik bir tabirdir.

2+0; Tohumdan itibaren iki yılını toprakta geçiren çıplak haldeki fidanı tasvir etmek için kullanılan teknik bir tabirdir.

1+1 ; Tohum olarak ekildikten sonra 1 yılını toprakta ve sonrasında ise 1 yılını saksıda geçirmiş sonuç olarak saksılı bitkiyi tasvir eden bir terimdir.

2+1 ; Tohum olarak ekildikten sonra 2 yılını toprakta ve sonrasında ise 1 yılını saksıda geçirmiş sonuç olarak saksılı bitkiyi tasvir eden bir terimdir.

Geri Bildirim gönder...